Részletek
- DIP/DIL24 housing
- for direct PCB mounting
- wide input voltage range 2:1
- DC decoupling of input and output
- input/output insulation 1000V
- regulated output voltage
- short-circuit proof
Detailed datasheets are available on request!
| Specification: | |
|---|---|
| Output power: | 3 W |
| Over load protection: | 160% up to 250% |
| Withstand voltage: | 1000 V DC |
| Working temperature: | -40°C up to +71°C |
| Dimensions (L x W x H): | 31.8 x 20.3 x 14 mm |
| Weight: | 15 g |
| Item: | Eingangssp.: | Ausgangssp.: | Efficiency: | Ripple: | Current: |
|---|---|---|---|---|---|
| DCW03A12 | 9 - 18 Vdc | ± 12 Vdc | 80 % | 60 mV | 125 mA |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | MEAN WELL |
