Részletek
- screw or screwless terminal socket
- 35 mm (EN 60715) mounting
| Specification: | |
|---|---|
| Dimensions (LxWxH): | 87.3 x 6.2 x 75.6 (screw terminal) |
| 93.0 x 6.2 x 75.6 (screwless terminal) | |
| Rated values: | 6 A / 250 V |
| Withstand voltage: | 6 kV |
| Protection class: | IP 20 |
| Ambient temperature: | -40°C up to +70°C (+55°C at 60 V) |
| Strip length: | 10 mm |
| Torque: | 0.5 Nm (screw terminal) |
| max. Terminal diameter: | 1 x 2.5 mm² (with screw terminal also 2 x 1.5 mm²) |
| equates AWG: | 1 x 14 (with screw terminal also 2 x 16) |
| Approvals: | CE, GOST, cRUus |
| Item: | for Series: | Voltage rating: | Terminal: | Colour: |
|---|---|---|---|---|
| F93517 | 3451 and 3481 | 12 up to 24 Vdc | screwless terminal | blue |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | finder |
