Részletek
- P.C.B. mounting
- pitch 2.54 mm
- with arrow-shaped screwdriver slot
| Specification: | |
|---|---|
| Switching capacity: | max. 25 mA / 24 VDC |
| Transmission current: | 100 mA / 50 VDC |
| Contact resistance: | 100 mΩ |
| Insulation resistance: | min. 1 GΩ |
| Dielectric strength: | min. 250 VAC / 1 min. |
| Operating life: | 10000 operations at rated load |
| Insulation materials: | PBT, glass filled |
| Contact finish: | Cu alloy, gold plated over nickel |
| Solder pin: | Cu alloy, tin plated over nickel |
| Operating temperature: | -25°C up to +70°C |
| Operation force: | max. 4.9 Ncm |
| Soldering heat: | 260°C± 5 / 5 s ± 1 |
| Item: | Description: |
|---|---|
| CDS16 | 16 pos. hexadecimal |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | N/A |
