Részletek
Series P16NP
- for professional and industrial applications
- black plastic knob
| Specification: | |
|---|---|
| Tolerance: | ± 20% |
| Rated power: | 1.0 W |
| Power derating: | linear, +40°C up to +85°C |
| Max. Operating voltage: | 350 V |
| Temperature coefficient: | ± 100 ppm/°C |
| Temperature range: | -55°C up to +85°C |
| Taper: | linear |
| Rotation angle: | 300° ± 5° |
| Torque: | approx. 2.0 Ncm |
| Packing unit: | 20 Pcs |
| Item: | Value: |
|---|---|
| P16NP100K | 100 kΩ |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | VISHAY |
