Részletek
Safety measuring lead, at either end 4 mm diameter safety connector with straight outlet and integrated kink protection. Nickel-plated copper beryllium contact spring. Highly flexible, double insulated stranded lead 1.0 mm², shatter-proof grip sleeve and lead.
Conductor size: 4.0 mm / Cable length: 200 cm / PVC
| Specification: | |
|---|---|
| Operating voltage: | 1000 V AC/DC |
| Overvoltage category: | 3 |
| Working current: | 16 A |
| Contact resistance: | 40 mΩ |
| Temperature range: | -15°C up to +70°C |
| Termination: | 4 mm pin and socket |
| Item: | Type: | Colour: |
|---|---|---|
| 934076101 | MLS GG 200/1 | red |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | HIRSCHMANN Test & Measurement a Brand of SKS |
