Részletek
Series PT-15
Series PT-15 L V15
Series PT-15 L V15
| Specification: | |
|---|---|
| Tolerance: | ± 20% (standard) |
| ± 30% (> 1.0 MΩ) | |
| Rated power: | 0.25 W |
| Power derating: | linear, +50°C up to +70°C (40%) |
| Max. Operating voltage: | 250 V |
| Temperature coefficient: | ± 300 ppm/°C (< 100 kΩ) |
| Temperature range: | -25°C up to +70°C |
| Taper: | linear |
| Rotation angle: | 265° ± 5° |
| Torque: | 0.5 Ncm up to 2.5 Ncm |
| Packing unit: | 400 pcs |
| Item: | Value: |
|---|---|
| PT15LV25K | 25 kΩ |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | PIHER |
