Részletek
- protection index IP 00
- prepared for class II equipment
- vacuum potted
- 2 chamber safety-bobbin
- dimensioned for devices according to the Energy-using Products Act (EuPA)
- optimised for minimal no-load losses
- less increased open circuit voltage
- inherently short circuit proof
| Specification: | |
|---|---|
| Core type: | EE 20 / 10.5 |
| Input voltage: | 230 V |
| Power: | 0.35 VA |
| No-load loss: | < 0.4 W |
| No-load voltage: | factor < 1.4 |
| Insulation class: | ta 40 / B |
| Weight: | 38 g |
| Item: | Output voltage: | Output current: | GERTH item-no.: |
|---|---|---|---|
| PTE201801 | 18 V | 19 mA | 153.18 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | GERTH Transformatorenbau |
