Részletek
low profile transformers
- low profile
- vacuum resin moulded
- self extinguishing to UL 94 V-0
- prepared for devices of safety class II
- class of insulation system E
- ENEC 10 approval
- non-inherently short circuit proof
| Specification: | |
|---|---|
| Core type: | UI 39 / 21.0 |
| Input voltage: | 230 Vac, 50 - 60 Hz |
| Power: | 24 VA |
| Efficiency: | 75% |
| No-load loss: | typical 2.9 W |
| No-load voltage: | factor approx. 1.25 |
| Ambient temperature: | max. 40°C |
| Protection class: | IP 00 |
| Weight: | 530 g |
| Dimensions (mm) | |
| A / B / C / D: | 68.0 / 57.0 / 35.8 / 62.5 |
| E / F / G / H: | 50.0 / 45.0 / 11.5 / 5.5 |
| J / K / L / M: | 46.0 / 26.0 / 10.0 / 0.8 |
| P: | 2.5 |
| Item: | Output voltage: | Output current: |
|---|---|---|
| FLE24/12 | 2 x 12 V | 2 x 1 A |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | BLOCK |
