Részletek
low profile transformers
- low profile
- vacuum resin moulded
- self extinguishing to UL 94 V-0
- prepared for devices of safety class II
- class of insulation system E
- ENEC 10 approval
- twin secondary windings for series or parallel connection
- non-inherently short circuit proof
| Specification: | |
|---|---|
| Core type: | UI 39 / 13.5 |
| Input voltage: | 2 x 115 Vac, 50 - 60 Hz |
| Power: | 12 VA |
| Efficiency: | 73% |
| No-load loss: | typical 1.8 W |
| No-load voltage: | factor approx. 1.31 |
| Ambient temperature: | max. 40°C |
| Protection class: | IP 00 |
| Weight: | 370 g |
| Dimensions (mm) | |
| A / B / C / D: | 68.0 / 57.0 / 27.6 / 62.5 |
| E / F / G / H: | 50.0 / 45.0 / 11.5 / 5.5 |
| I / J / K / L: | 15.0 / 16.0 / 26.0 / 10.0 |
| M / P: | 0.8 / 2.5 |
| Item: | Output voltage: | Output current: |
|---|---|---|
| FLD12/15 | 2 x 15 V | 2 x 0.4 A |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | BLOCK |
