Részletek
low profile transformers
- low profile
- vacuum resin moulded
- self extinguishing to UL 94 V-0
- prepared for devices of safety class II
- class of insulation system E
- ENEC 10 approval
- twin secondary windings for series or parallel connection
- non short circuit proof
- also cULus approval, class of insulation system 105
| Specification: | |
|---|---|
| Core type: | UI 30 / 10.5 |
| Input voltage: | 2 x 115 Vac, 50 - 60 Hz |
| Power: | 6.0 VA |
| Efficiency: | 69% |
| No-load loss: | typical 1.2 W |
| No-load voltage: | factor approx. 1.35 |
| Ambient temperature: | max. 40°C |
| Protection class: | IP 00 |
| Weight: | 180 g |
| Dimensions (mm) | |
| A / B / C / D: | 53.0 / 44.0 / 22.6 / 47.5 |
| E / F / G / H: | 37.5 / 35.0 / 9.0 / 4.5 |
| I / J / K / L: | 10.0 / 15.0 / 25.0 / 5.0 |
| M / P: | 0.8 / 2.5 |
| Item: | Output voltage: | Output current: |
|---|---|---|
| FL6/8 | 2 x 8 V | 2 x 375 mA |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | BLOCK |
