Részletek
low profile transformers
- low profile
- vacuum resin moulded
- self extinguishing to UL 94 V-0
- prepared for devices of safety class II
- class of insulation system E
- ENEC 10 approval
- twin secondary windings for series or parallel connection
- non short circuit proof
- also cULus approval, class of insulation system 105
| Specification: | |
|---|---|
| Core type: | UI 48 / 26.0 |
| Input voltage: | 2 x 115 Vac, 50 - 60 Hz |
| Power: | 52 VA |
| Efficiency: | 81% |
| No-load loss: | typical 4.0 W |
| No-load voltage: | factor approx. 1.12 |
| Ambient temperature: | max. 40°C |
| Protection class: | IP 00 |
| Weight: | 980 g |
| Dimensions (mm) | |
| A / B / C / D: | 86.5 / 70.0 / 49.0 / 75.0 |
| E / F / G / H: | 60.0 / 53.5 / 16.5 / 6.5 |
| I / J / K / L: | 15.0 / 27.0 / 37.0 / 10.0 |
| N / O / P: | 0.5 / 1.0 / 3.1 |
| Item: | Output voltage: | Output current: |
|---|---|---|
| FL52/6 | 2 x 6 V | 2 x 4.33 A |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | BLOCK |
