Részletek
| Specification: | |
|---|---|
| Pitch: | 1.19 mm (75 mil) |
| Full travel: | 6.3 mm |
| Working travel: | 5.0 mm |
| Pre-loaded spring force: | 0.4 N |
| Spring force at Working travel: | 1.15 N (± 20%) |
| max. Ampacity: | 3.0 A |
| typ. Contact resistance: | ≤ 30 mΩ |
| Housing: | bronze, gold plated |
| Spring: | spring steel, gold plated |
| Plunger: | steel / CuBe |
| Receptacle: | bronze, gold plated |
| Dimensions (mm) |
| Item: | Head form: | Head diameter: | Finishing: |
|---|---|---|---|
| PS1012B | B | 0.78 | gold |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 50.0000 |
|---|---|
| Gyártó | N/A |
