Részletek
- 5 mm wide ultra-slim relais
- sensitive DC coil, 170 mW
- protective seperation according to VDE 0160 / EN 50178
- 8 mm clearance, 8 mm creepage distance
| Specification: | |
|---|---|
| Dimensions (LxWxH): | 28.0 x 5.0 x 15.0 mm |
| Contacts | |
| Contact configuration: | 1 Form C |
| max. Continious current: | 6 A |
| max. Peak current: | 10 A |
| Voltage rating: | 250 Vac |
| max. Switching voltage: | 400 Vac |
| Contact material: | AgSnO² |
| Coil | |
| Nominal Power: | 0.17 Wdc sensitive |
| General information | |
| Withstand voltage: | 6 kV (8 mm) |
| Ambient temperature: | -40°C up to +85°C |
| Environmental protection: | RT II |
| Approvals: | cRUus, CSA, GOST, RINA, VDE |
| Item: | Voltage rating: |
|---|---|
| 3451/12 | 12 Vdc |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | finder |
