Részletek
- DC or sensitive DC coils, 500 mW
- protective seperation according to VDE 0160 / EN 50178 and DVE 0700 / EN 60335 between coil and contacts
- increased withstand voltage between neighbouring contacts by 2500 V AC
| Specification: | |
|---|---|
| Dimensions (LxWxH): | 29.0 x 12.4 x 25.0 mm |
| Contacts | |
| Contact configuration: | 2 Form C |
| max. Continious current: | 10 A |
| max. Peak current: | 20 A |
| Voltage rating: | 250 Vac |
| max. Switching voltage: | 400 Vac |
| Contact material: | AgNi |
| Coil | |
| Nominal Power: | 0.65 Wdc (0.5 Wdc sensitive) |
| General information | |
| Operate time: | 8 ms (12 ms sensitive) |
| Release time: | 5 ms |
| Withstand voltage: | 6000 V (8 mm) |
| Ambient temperature: | -40°C up to +85°C |
| Environmental protection: | RT II |
| Approvals: | CSA, GOST, IMQ, RINA, cRUus, VDE |
| Item: | Voltage rating: |
|---|---|
| 4462/24 | 24 Vdc |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | finder |
