Részletek
- protective seperation according to VDE 0160 / EN 50178 and DVE 0700 / EN 60335 between coil and contacts
- 6 kV (1.2/50ľs), 8 mm clearance, 8 mm creepage distance
- ambient temperature up to +85°C
Other voltage ratings available on demand!
| Specification: | |
|---|---|
| Dimensions (LxWxH): | 29.0 x 12.4 x 25.0 mm |
| Contacts | |
| Contact configuration: | 1 Form C |
| max. Continuous current: | 10 A |
| max. Peak current: | 20 A |
| Voltage rating: | 250 Vac |
| max. Switching voltage: | 400 Vac |
| Contact material: | AgNi |
| reel | |
| Nominal Power: | 0.65 Wdc / 1.2 VAac |
| General information | |
| Withstand voltage: | 6 kV (8 mm) |
| Ambient temperature: | -40°C up to +85°C |
| Environmental protection: | RT II |
| Approvals: | VDE, cURus, CSA,GOST, IMQ, |
| RINA, NF, S, FI, N |
| Item: | Voltage rating: |
|---|---|
| 4031/24 | 24 Vdc |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | finder |
