Részletek
- small sized cubic power relay
- sensitive DC coil, 360 mW
- basic insulation according to VDE 0435
| Specification: | |
|---|---|
| Dimensions (LxWxH): | 19.0 x 15.5 x 17.5 mm |
| Contacts | |
| Contact configuration: | 1 Form C |
| max. Continious current: | 10 A |
| max. Peak current: | 15 A |
| Voltage rating: | 250 Vac |
| max. Switching voltage: | 250 Vac |
| Contact material: | AgSnO2 |
| Coil | |
| Nominal Power: | 0.36 Wdc sensitive |
| General information | |
| Withstand voltage: | 4 kV |
| Ambient temperature: | -40°C up to +85°C |
| Environmental protection: | RT III |
| Approvals: | GOST, cULus, VDE |
| Item: | Voltage rating: |
|---|---|
| 3611/12 | 12 Vdc |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | finder |
