Részletek
- plug-in mount
- AC or DC coils
- basic insulation according to VDE 0435
- lockable test button and mechanical flag indicator
Other voltage ratings available on demand!
| Specification: | |
|---|---|
| Dimensions (LxWxH): | 27.7 x 20.7 x 37.2 mm |
| Contacts | |
| Contact configuration: | 4 Form C |
| max. Continious current: | 7 A |
| max. Peak current: | 15 A |
| Voltage rating: | 250 Vac |
| max. Switching voltage: | 250 Vac |
| Coil | |
| Nominal Power: | 1.0 Wdc / 1.5 VAac |
| General information | |
| Withstand voltage: | 3.6 kV |
| Ambient temperature: | -40°C up to +85°C |
| Environmental protection: | RT I |
| Approvals: | CE, Ance, CSA, D, Fi, GOST,IMQ, |
| Lloyds, N, RINA, S, cURus, | |
| NF, VDE |
| Item: | Voltage rating: |
|---|---|
| 5534/12 | 12 Vdc |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | finder |
