Részletek
- plug-in mount
- AC or DC coils
- basic insulation according to VDE 0435
- lockable test button with mechanical flag indicator
| Specification: | |
|---|---|
| Dimensions (LxWxH): | 32.5 x 36.4 x 54.2 mm |
| Contacts | |
| Type of contact: | Form C |
| max. Continious current: | 10 A (standard) |
| 6 A (double contacts) | |
| max. Peak current: | 20 A (standard) |
| 10 A (double contacts) | |
| Voltage rating: | 250 Vac |
| max. Switching voltage: | 400 Vac |
| Contact material: | AgNi |
| Coil | |
| Nominal Power: | 2.2 VAac (50 Hz) / 1.3 Wdc |
| General information | |
| Withstand voltage: | 3600 V |
| Ambient temperature: | -40°C up to +70°C |
| Environmental protection: | RT I |
| Approvals: | CE, CSA, GOST, IMQ, Lloyds, RINA, cRUus, VDE |
| Item: | Voltage rating: | Contact arrangement: | Version: |
|---|---|---|---|
| 6012AC230 | 230 Vac | 2 Form C | standard |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 10.0000 |
|---|---|
| Gyártó | finder |
