Részletek
self-cleaning contacts, washable design
| Specification: | |
|---|---|
| Operating life: | 2000 switching operations per Switch |
| Switching capacity: | 50 VDC / 100 mA standby |
| 24 VDC / 25 mA on-load | |
| Switching type: | pin by pin SPST |
| Contact resistance: | 50 mΩ initial |
| 100 mΩ after max. Operating life | |
| Insulation resistance: | 100 MΩ min. at 500 VDC |
| Dielectric strength: | 500 VAC / 1 Minute |
| Contact capacitance: | 5 pF max. |
| Operating temperature: | -20°C up to 70°C |
| Contact material: | gold plating over nickel |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Item: | Switch: |
|---|---|
| DIPI04LP | 4 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | N/A |
