Részletek
Test probe with elastic, shatter-proof insulating sleeve and stainless steel tip. Tip for penetration of insulation and oxide layers. 4 mm diameter brass socket connection. Connects with safety measuring leads.
| Specification: | |
|---|---|
| Operating voltage: | 1000 V AC/DC (1500 V AC/DC / 8 kV) |
| Overvoltage category: | 3 |
| Pollution severity: | 2 |
| Contact resistance: | 50 mΩ |
| Temperature range: | -25°C up to +80°C |
| Termination: | Ø 4 mm jack |
| Test probe: | rigid |
| Item: | Type: | Colour: |
|---|---|---|
| 972317100 | PRÜF 2600 | black |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | HIRSCHMANN Test & Measurement a Brand of SKS |
