Részletek
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 1 A |
| Voltage rating: | 30 V |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 30 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 500 V AC |
| Operation temperature: | -55 °C to +105 °C |
| MECANICAL: | |
| Mating force: | ≤ 35 N |
| Unmating force: | ≥ 10 N |
| MATERIAL: | |
| Insulator: | PBT white UL94V-0 |
| Shell: | Copper alloy |
| Contacts: | Copper alloy |
| FINISH: | |
| Shell: | Nickel plated |
| Contacts: | Gold Flash in contact area |
| Tin plated on solder tails | |
| HANDLING: | |
| Processing: | Wave soldering |
| Packing: | Tray |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.25 |
| .XX | ± 0.20 |
| Item: | Description: | Mounting: |
|---|---|---|
| USBBUVA | 1 x USB A | vertical right angled |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
