Részletek
Features:
- compact mechanical construction to ensure long term life
- zero insertion and extraction pressure
- gold plated contact to ensure low contact resistance and long operation life
| Specification: | |
|---|---|
| Contacts: | 3ľ" gold |
| Insulator: | UL 94 V-0 approval |
| Withstand voltage: | 500 V AC / 1 Minute |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 50 mΩ max. |
| Operating life: | 5000 cycles |
| Temperature range: | -25°C up to +85°C |
| Max. Soldering heat: | 260°C for 5 seconds |
| Dimensions (mm) |
| Item: | No. of contacts: | Raster: | A: | B: | C: |
|---|---|---|---|---|---|
| ZIF32GB | 32 | 15.24 | 55.50 | 51.10 | 38.10 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | N/A |
