Részletek
Other no. of contacts are also available on request
| Specification: | |
|---|---|
| Insulator: | PBT |
| Contact material: | Copper Alloy |
| Contact plating: | gold plated |
| Current rating: | 3 A |
| Withstand voltage: | 1000 V AC / 1 Minute |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 20 mΩ max. |
| Temperature range: | -40°C up to +105°C |
| Dimensions (mm) |
| Item: | No. of contacts: | A: | B: |
|---|---|---|---|
| SL2G1F | 1 x 2 | 12.3 | 3.0 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | N/A |
