Részletek
High temperature soldering
Other no. of contacts are also available on request
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 3 A |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 20 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 1000 V AC |
| Operation temperature: | -40 °C to +105 °C |
| MATERIAL: | |
| Housing: | Nylon 6T UL94V-0 |
| Contacts: | Copper alloy |
| HANDLING: | |
| Processing: | Wave soldering |
| Packing: | Bulk |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.35 |
| .XX | ± 0.25 |
| Item: | No. of contacts: | A: | B: |
|---|---|---|---|
| SLSN2GOF | 1 x 2 | 12.3 | 3.0 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
