Részletek
High temperature soldering
Other no. of contacts are also available on request
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 3 A |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 20 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 1000 V AC |
| Operation temperature: | -40 °C to +105 °C |
| MATERIAL: | |
| Housing: | Nylon 6T UL94V-0 |
| Contacts: | Copper alloy |
| HANDLING: | |
| Processing: | Reflow soldering |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.25 |
| .XX | ± 0.20 |
| Item: | No. of contacts: | A: | Packing: | PU: |
|---|---|---|---|---|
| PHS1D40GBT | 2 x 20 | 6.0 | Tube | 11 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
