Részletek
Stacked 2xRJ45 (8P8C) jacks, Cat.5, shielded, right-angle configuration
| Specification: | |
|---|---|
| Housing material: | Thermoplastic, UL 94V-0 |
| Contact/Shield material: | Copper alloy |
| Contact plating: | Gold plated in contact area (0.76ľm) |
| Shield plating: | Nickel or tin |
| Shield plating: | Nickel or tin |
| Ampacity: | 1.5 A |
| Withstand voltage: | 150 VAC max. |
| Operating life: | ≥ 1000 mating cycles |
| Temperature range: | -40°C up to +85°C |
| Max. Soldering heat: | 220°C for 10 s |
| Dimensions (mm) |
| Item: | No. of ports: |
|---|---|
| SS738811SPG4 | 2 x 1 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | BEL Stewart |
