Részletek
| Specification: | |
|---|---|
| Housing material: | Thermoplastic, UL 94V-0 |
| Contact material: | Copper alloy |
| Contact plating: | Gold plated in contact area (0,76ľm) |
| Ampacity: | 1.5 A |
| Withstand voltage: | 150 VAC max. |
| Operating life: | ≥ 1000 mating cycles |
| Temperature range: | -40°C up to +85°C |
| Max. soldering heat: | 260°C for 10s |
| Dimensions (mm) |
| Item: | Orientation: | Positions: | Conductors: |
|---|---|---|---|
| SS65600002F | vertical | 6 | 4 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | BEL Stewart |
