Részletek
Cable assembly with double-sided female connectors, coding black
2 x female connector straight, 2 pins, coding black
2 x female connector straight, 2 pins, coding black
| Specification: | |
|---|---|
| No. of contacts: | 2, 3, 5, 6 and 8 |
| Cable cross section: | AWG 20/7 tinned wire |
| Cable diameter: | 0.56 mm² |
| Bending radius: | 10 mm (one time) |
| 20 mm (repeated) | |
| Outer diameter: | 1.9 mm |
| Operating voltage: | max. 300 V |
| Operating temperature: | max. 105 °C |
| Insulation material: | PVC |
| Approvals: | UL 1007/1569 TR64 |
| Dimensions (mm) |
| Item: | No. of contacts: | L (mm): | A: |
|---|---|---|---|
| E167357 | 2 | 1500 | 11.54 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 10.0000 |
|---|---|
| Gyártó | ERNI Electronics |
