Részletek
Apparatus clamp with insulated lead-in for 4 mm plugs
- 12 mm head diameter
- screw thread M4 bore
- sub-clamps of leads with diameter max. 2 mm in a cross-hole
- captive thread head
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 6 A |
| Voltage rating: | 60 V DC max. |
| Contact resistance: | 5 mΩ max. |
| Operating temperature: | -25°C up to 85°C |
| MATERIAL: | |
| Housing: | PA6 |
| Contact: | CuZn39Pb3-F51 |
| Nuts: | CuZn39Pb3-F51 |
| Washer: | CuZn39Pb3-F51 |
| FINISH: | |
| Contact: | Glossy nickel plated 3-5 ľm |
| Nuts: | Glossy nickel plated 3-5 ľm |
| Washer: | Glossy nickel plated 3-5 ľm |
| HANDLING: | |
| Packing: | Bulk |
| Item: | Colour: |
|---|---|
| AK5RT | red |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
