Részletek
Double row IDC connector for flat cable AWG28, grey colour
| Specification: | |
|---|---|
| Insulator: | PBT + GF, UL94V-0 |
| Current rating: | 1 A |
| Withstand voltage: | 500 V AC / 1 Minute |
| Insulation resistance: | 100 MΩ min. |
| Contact resistance: | 10 mΩ max. |
| Contact: | Copper alloy gold plated |
| Operating temperature: | -40°C up to +105°C |
| Dimensions (mm) |
| Item: | No. of contacts: | Colour: | A: | B: | C: |
|---|---|---|---|---|---|
| LPV10GR | 10 | grey | 18.15 | 10.16 | 11.43 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | N/A |
