Részletek
Double row IDC connector for flat cable AWG28, black colour
| Specification: | |
|---|---|
| Insulator: | PBT 30% GF, UL94V-0, black |
| Current rating: | 1 A |
| Withstand voltage: | 500 V AC / 1 Minute |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 15 mΩ max. |
| Contact: | Copper alloy |
| Contact plating: | tin plated |
| Temperature range: | -40°C up to +105°C |
| Dimensions (mm) |
| Item: | No. of contacts: | A: | B: | C: |
|---|---|---|---|---|
| LPV40RM2 | 40 | 45.20 | 38.00 | 39.00 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | N/A |
