Részletek
Double row IDC socket connector for flat cable AWG28, including strain relief.
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 1 A |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 15 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 500 V AC |
| Operation temperature: | -40 °C to +105 °C |
| MATERIAL: | |
| Housing: | PBT UL94V-0 |
| Pins: | Bronze |
| FINISH: | |
| Contacts: | Gold Flash |
| HANDLING: | |
| Packing: | Tray |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.20 |
| .XX | ± 0.10 |
| Item: | No. of contacts: | Colour: | A: | B: | C: |
|---|---|---|---|---|---|
| PV6GR | 6 | grey | 12.22 | 5.08 | 6.35 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
