Részletek
IDC socket for flat cable 0.635 mm. Pitch 1.27 mm, colour black.
Delivery without strain relief!
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 1 A |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 20 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 250 V AC |
| Operation temperature: | -40 °C to +105 °C |
| MATERIAL: | |
| Housing: | PBT UL94V-0 |
| Pins: | Copper alloy |
| FINISH: | |
| Contacts: | Gold plated |
| HANDLING: | |
| Packing: | Tube |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.25 |
| .XX | ± 0.20 |
| Item: | No. of contacts: | A: | B: |
|---|---|---|---|
| PC40G1 | 40 | 29.59 | 24.13 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
