Részletek
Double row IDC connectors, grey colour
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 1 A |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 30 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 500 V AC |
| Operation temperature: | -55 °C to +105 °C |
| MATERIAL: | |
| Housing: | PBT UL94V-0 |
| Pins: | Brass |
| FINISH: | |
| Contacts: | Selective gold plated |
| HANDLING: | |
| Processing: | IDC |
| Packing: | Tray |
| Item: | No. of contacts: |
|---|---|
| WS10SK | 10 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
