Részletek
With pick & place pad for automatically placement. Tape & reel packaging.
Minimum order quantity: 500 pcs.
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 1 A |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 20 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 500 V AC |
| Operation temperature: | -40 °C to +105 °C |
| MATERIAL: | |
| Housing: | Thermoplastic UL94V-0 |
| Contacts: | Copper alloy |
| FINISH: | |
| Contacts: | Gold Flash |
| HANDLING: | |
| Processing: | Reflow soldering |
| Packing: | Reel with 500 pcs. |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.38 |
| .XX | ± 0.25 |
| Item: | No. of contacts: |
|---|---|
| WS16G2SR | 16 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 500.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
