Részletek
With long latches suitable for IDC socket connectors with strain relief, black colour
| Specification: | |
|---|---|
| Insulator: | Thermoplastic, UL94V-0, black |
| Current rating: | 3 A |
| Withstand voltage: | 500 V AC / 1 Minute |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact: | Brass, gold plated |
| Temperature range: | -20°C up to +85°C |
| Max. Soldering heat: | 260°C for 5 seconds |
| Dimensions (mm) | |
| Item: | No. of contacts: | A: | B: | C: | D: |
|---|---|---|---|---|---|
| WS40VGI | 40 | 70.02 | 59.82 | 48.26 | 56.32 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | N/A |
