Részletek
With long latches for IDC socket connectors with strain relief, black colour
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 3 A |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 20 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 550 V AC |
| Operation temperature: | -55 °C to +105 °C |
| MATERIAL: | |
| Housing: | Nylon 6T UL94V-0 |
| Pins: | Copper alloy |
| HANDLING: | |
| Processing: | Reflow soldering |
| Soldering Temperature: | +260°C, 10s max. |
| Packing: | Tray |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.25 |
| .XX | ± 0.20 |
| Item: | No. of contacts: |
|---|---|
| EH2S34GB1 | 34 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 500.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
