Részletek
with solder pins
| Specification: | |
|---|---|
| Insulator: | Glas filled polyester UL 94V-0 |
| Contacts: | Copper alloy, gold plated |
| Ampacity: | 3 A |
| Withstand voltage: | 1000 V AC / 1 Minute |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 20 mΩ max. |
| Temperature range: | -40°C up to +105°C |
| Max. Soldering heat: | 200°C for 5 seconds |
| Dimensions (mm) |
| Item: | No. of contacts: | A: | B: |
|---|---|---|---|
| BL10/1G5 | 1 x 10 | 22.86 | 25.90 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | N/A |
