Részletek
with solder pins, dual entry
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 3 A |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 20 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 550 V AC |
| Operation temperature: | -40 °C to +105 °C |
| MATERIAL: | |
| Housing: | PBT UL94V-0 |
| Contacts: | Copper alloy |
| HANDLING: | |
| Processing: | Wave soldering |
| Packing: | Tube |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.25 |
| .XX | ± 0.20 |
| Item: | No. of contacts: |
|---|---|
| BC10G | 2 x 5 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
