Részletek
Shielded multipole plugs with strain relief and solder terminals.
Application:
- connecting devices for measurement and consumer electronics
- in medical technology
- in communication engineering
- for office communication
- for pc and peripherals
| Specification: | |
|---|---|
| Contact resistance: | 20mΩ max. |
| Dielectric strength: | 250V AC/1 minute |
| Insulation resistance: | 100MΩ min. at 500V DC |
| Voltage rating: | 100V AC/1 minute |
| Kontakt: | Brass, nickel plated |
| Shield: | Steel, nickel plated |
| Housing: | PBT, black |
| Strain relief: | PVC, black |
| Item: | No. of contacts: |
|---|---|
| XS82 | 8 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | N/A |
