Részletek
Threaded holes UNC 4/40
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 1.5 A |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 20 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 500 V AC |
| Operation temperature: | -20 °C to +70 °C |
| MATERIAL: | |
| Insulator: | PBT black UL94V-0 |
| Shell: | Steel |
| Pins: | Copper alloy |
| FINISH: | |
| Contacts: | Selective gold flash |
| Shell: | Nickel plated |
| HANDLING: | |
| Processing: | Wave soldering |
| Packing: | Tray |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.30 |
| .XX | ± 0.20 |
| Item: | No. of contacts: | A: | B: | C: |
|---|---|---|---|---|
| BU9WB/9G | 9 | 16.33 | 24.99 | 30.80 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
