Részletek
For flat cable AWG 28 and AWG 26, with strain relief, low profile
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 1 A |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 15 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 500 V AC |
| Operation temperature: | -25 °C to +85 °C |
| MATERIAL: | |
| Insulator: | PBT black UL94V-0 |
| Shell: | Steel |
| Pins: | Brass |
| FINISH: | |
| Contacts: | Gold plated |
| Shell: | Nickel or tin plated |
| HANDLING: | |
| Processing: | IDC |
| Packing: | Tray |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.38 |
| .XX | ± 0.25 |
| Item: | No. of Contacts: | A: | B: | C: | D: | H: |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BU37SK/F | 37 | 63.50 | 69.40 | 49.86 | 47.09 | 54.84 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
