Részletek
With fixing pins, without fastening screws, PCB type
| Specification: | |
|---|---|
| Mechanical characteristics: | |
| Operating life: | ≥ 500 Mating cycles |
| Materials: | |
| Spring contacts: | CuBe2; CuPb1,15Ni1(C97) |
| Outer conductor: | CuZn39Pb3 |
| Other metal parts: | 8282CuZn39Pb3 |
| Insulators: | PTFE, PE |
| Gaskets: | Silicon |
| Finish: | |
| Inner conductor: | Cu1Ni2Au0,8 |
| Outer conductor: | Cu2Ni5 |
| Other metal parts: | Cu2Ni5 |
| Electrical characteristics: | |
| Contact resistance: | |
| Inner conductor: | ≤ 20 mΩ |
| Outer conductor: | ≤ 5 mΩ |
| Insulation resistance: | ≥ 5 GΩ |
| Withstand voltage: | 1500 Veff / 50 Hz |
| Impedance: | 50 Ω / 75 Ω |
| Return loss: | |
| Straight version: | ≥ 20 dB / 3 GHz |
| Angled version: | ≥ 17.7 dB / 3 GHz |
| Operating voltage: | ≤ 500 Veff / 50 Hz |
| Frequency range up to: | 4 GHz |
| Dimensions (mm) |
| Item: | Version: | Impedance: | Dimensions: |
|---|---|---|---|
| J01001F0002 | straight | 50 Ohm |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | Telegärtner |
