Részletek
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 2.5 A |
| Voltage rating: | 250 V |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 10 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 1000 V AC |
| Operation temperature: | -25 °C to +85 °C |
| MATERIAL: | |
| Housing: | Nylon 66 beige UL94V-2 |
| HANDLING: | |
| Packing: | Bulk |
| Suitable wafers: | PSLxG, PSLxW |
| Suitable crimping contacts: | CRBx |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.35 |
| .XX | ± 0.30 |
| Item: | No. of contacts: |
|---|---|
| CV5 | 5 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
