Részletek
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 1 A |
| Voltage rating: | 100 V |
| Contact resistance: | 20 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 800 V AC |
| Wire range: | AWG24-30 |
| Insulation outer diameter: | 1.5 mm max. |
| Operation temperature: | -25 °C to +85 °C |
| MATERIAL: | |
| Contact: | Phosphorbronze |
| FINISH: | |
| Contact: | Tin plated |
| HANDLING: | |
| Packing: | Reel with 10K, otherwise 100 pcs and multiple cut |
| Suitable housings: | CVGx/2 |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.20 |
| .XX | ± 0.10 |
| Item: | Packing unit: | Suitable for housing: |
|---|---|---|
| CVK2 | 100 pcs cut | Series CVG single row pitch 2.0 mm |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 100.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
