| Input voltage: | 90 Vac up to 264 Vac |
| max. In-rush current: | 60 A (100 Vac) |
| 150 A (240 Vac) |
| max. creepage: | 0.25 mA |
| Efficiency: | approx. 80.3% |
| Overvoltage protection: | Auto restart |
| Withstand voltage: | 1500 Vac (1 min.) |
| Temperature range: | 0°C up to +40°C (full load) |
| Safety approvals: | cUL/UL60950-1, CE, IEC60950-1 |
| EMC Standards: | FCC Class B |
| EN55022 Class B, |
| CISPR22 Class B, |
| EN61000-4-2 Level 4, |
| 4-3 Level 2, 4-4 Level 2, |
| 4-5 Level 3, 4-6 Level 2, |
| 4-8 Level 1, EN61000-4-11 |
| |
| Input: | Built-in rupper connector, 3pol. |
| Output: | 2.1 x 5.5 mm DC-connector (inside +) |
| Supply: | 1.5 m |
| ErP: | ErP-2 |
| |
| Dimensions (L x W x H): | 103 x 49 x 33.5 mm |
| Weight: | 140 g |