Részletek
- universal input
- protections: short circuit and over load
- overload protection, pulsing hiccup shutdown, auto recovery
- enclosed type for PCB mounting
- insulation Class II
- EN60601-1 compliant
- low no load power consumption
Detailed datasheets are available on request!
| Specification: | |
|---|---|
| Input voltage: | 85 up to 264 V AC |
| 120 up to 370 V DC | |
| In-rush current: | max. 50 A |
| Leakage current: | max. 0.5 W |
| Overload protection: | > 105% |
| Dielectric strength: | 4000 V AC |
| Operating temperature: | -20°C up to +70°C |
| Dimensions (LxWxH): | 75 x 53 x 22.7 mm |
| Weight: | 140 g |
| Item: | Output voltage.: | Rated power: | Tolerance: | Ripple: | Current: |
|---|---|---|---|---|---|
| PM15-15 | 15 Vdc | 15 W | ±2 % | 150 mV | 0 - 1.0 A |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | MEAN WELL |
