Részletek
| SPECIFICATION: | |
|---|---|
| Current rating: | 2 A |
| Voltage rating: | 100 V |
| Insulation resistance: | 1000 MΩ min. |
| Contact resistance: | 10 mΩ max. |
| Dielectric voltage: | 800 V AC |
| Operation temperature: | -25 °C to +85 °C |
| MATERIAL: | |
| Housing: | Nylon 6T beige UL94V-0 |
| Contacts: | Brass |
| FINISH: | |
| Contacts: | Gold flash |
| HANDLING: | |
| Packing: | Tape & Reel |
| Suitable housings: | CVGx/2 |
| TOLERANCE: | |
| .X | ± 0.20 |
| .XX | ± 0.10 |
| Item: | No. of contacts: |
|---|---|
| W2MR2 | 2 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | econ connect |
