Részletek
- Housing size M8
- Operating distance 1.5 mm
| Specification: | |
|---|---|
| Maximum ripple: | ≤ 20 % |
| No-load supply current: | ≤ 10 mA |
| Leakage current: | ≤ 0.1 mA |
| Voltage drop: | ≤ 2.0 V |
| Temperature drift: | ≤ 10 % Sr |
| Hysteresis: | 10 % Sr typ. |
| Repeat accuracy: | ≤ 5 % Sr |
| Short-circuit protection: | built-in |
| Polarity reversal protection: | built-in |
| Power on reset: | built-in |
| Cable types: | see Connectivity |
| Specification: | |
|---|---|
| Housing material: | stainless steel V2A |
| Protection class: | IP 67 |
| Mounting: | embeddable |
| max. Switching frequency: | 5000 Hz |
| LED: | built-in |
| Operating voltage: | 10 V up to 30 V DC |
| Temperature range: | -25 °C up to +70 °C |
| Output current: | ≤ 200 mA |
| Item: | Connection: | Type: | Contrinex item: |
|---|---|---|---|
| DWAD603M8 | PVC cable Type 2 | PNP normally open | DW-AD-603-M8 |
További információk
| Minimálisan rendelhető mennyiség | 1.0000 |
|---|---|
| Gyártó | CONTRINEX |
